kerstdenactie 2026

Wil jij voor kerst een boom 'puur natuur'? Een lokale den die heerlijk ruikt en een lage milieu-impact heeft? Kom dan op zaterdag 5 december 2026 je eigen boom zagen of spitten in Maasmechelen, in de buurt van Station As. Hoe meer jonge dennenbomen samen worden gezaagd of uitgedaan, hoe beter de heide kan floreren en de typische duinen behouden blijven. Ook kinderen zijn welkom om met hun ouders te komen zagen of spitten. En we maken het weer extra gezellig met een drankje en iets lekkers. Heb je interesse om deel te nemen? Schrijf je dan snel in want de plaatsen zijn beperkt.
Enkele dagen vooraf ontvang je alle praktische info met de exacte locatie.
Praktisch

- Datum: 5 december 2026 tussen 9u en 15u30
- Locatie: Maasmechelen, in de buurt van Station As
- Kom naar de locatie die je enkele dagen vooraf van ons verneemt via mail (Maasmechelen, in de buurt van Station As).
- Je doet een uurtje natuurbeheerwerken door dennen en berken te zagen of spitten.
- Daarna mag je een boom naar keuze zagen of uitspitten en meenemen.
- Ter plekke zorgen we voor dranken en versnaperingen voor alle deelnemers (inbegrepen in je ticket)
- 1 ticket per persoon: volwassenen: 6 euro, kinderen -12 jaar: 3 euro
- Je zorgt zelf voor: het transport van je den, handschoenen, een zaag en spade, aangepaste kledij en waterdicht schoeisel.
- Je dient je kerstden een 300-tal meter te voet naar je auto te brengen, inclusief steile helling. Enige conditie is dus vereist.
- Tip: deel een foto van jouw versierde kerstden op sociale media met #hohohogekempen
Deze actie is een eenmalig evenement onder begeleiding van het Nationaal Park Hoge Kempen, Natuurpunt en het Agentschap voor Natuur en Bos. Opgelet, natuurelementen weghalen uit natuurgebieden (buiten deze actie) is verboden.
Heb je interesse?
Schrijf je dan snel in, want de plaatsen zijn beperkt!
Goed om te weten over onze kerstdennen

Een den uit het Nationaal Park Hoge Kempen ziet er lichtjes anders uit dan de kerstboom (spar) die we gewoon zijn, maar is eigentijds, duurzaam en met een uniek verhaal. Een sfeervolle kerst gegarandeerd!
Opgelet, natuurelementen weghalen uit natuurgebieden is verboden, en deze actie is een éénmalig evenement onder begeleiding van het Nationaal Park Hoge Kempen, Natuurpunt Limburg en Agentschap Natuur en Bos. Nationaal Park Hoge Kempen is een natuurgebied van 12.000 ha met een kern van onder andere heide en duinen omgeven door dennenbossen. Via natuurbeheerwerken wordt ervoor gezorgd dat de typische duinen en de heide niet opnieuw in bos veranderen. Doorheen het jaar zorgen scholen en jeugdgroepen ervoor dat jonge dennen worden uitgetrokken. Met deze unieke actie kan ook jij een handje helpen.
Deze actie is een samenwerking met Educatief Natuurbeheer Limburg van Natuurpunt en met het Agentschap voor Natuur en Bos.








